BUMATECH Makine Teknolojileri Fuarı 25-28 Kasım'da Bursa'da

TİAD’ın Desteklediği “BUMATECH Makine Teknolojileri Fuarı”

25-28 Kasım’da Bursa’da

 

Metal İşleme Teknolojileri, Sac İşleme Teknolojileri ve Otomasyon Fuarlarını tek çatı altında buluşturan “BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarı”, 7 salonda 40 bin m2 kapalı alanda, robotik sistemlerden 3 boyutlu yazıcı ve tarayıcılara, fiber lazer optik kesim makinelerinden CNC tezgahlara kadar son teknoloji inovasyon ürünleri ile kapılarını açmaya hazırlanıyor.

 

Makine sektöründe önde gelen şehirler arasında yer alan Bursa, önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.  Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) & Makina İmalatçıları Birliği (MİB) işbirliği ve KOSGEB, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği, TÜYAP BURSA Fuarcılık A.Ş. ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından organize edilen BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarı, 25 – 28 Kasım 2020 tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

 

Yerli Makinenin Gücünü Gösterecek

Sahip olduğu yüksek katma değer oranı ile ekonomi için önemli bir sektör olan takım tezgahları, tamamlayıcı ekipmanları ve makine imalat sektörünün tüm paydaşları Bursa’da buluşacak. Oluşturulan uluslararası platform, sektördeki gelişmeleri yakından incelemek ve yerli makine üretimin gücünü görmek isteyenler için bir fırsat niteliğinde. Endüstri 4.0 ile sanayide gerçekleşen dijital atılımlar işletmelerin rekabet gücünü arttırırken ülke ekonomisine de önemli katkılar sunuyor. 19. kez gerçekleştirilecek BUMATECH Fuarı’nda, sektördeki teknolojik gelişmeler ile Endüstri 4.0 örnekleri sergilenecek. Katılımcı firmaların yüzde 80’inin yerli üretim yapıyor olması özelliği ile bu fuar, milli fuar olarak nitelendirilebilir. Dört gün boyunca gerçekleşecek ticari faaliyetler ile ülke ve bölge ekonomisine katma değer sağlaması hedeflenen Bumatech Fuarı’nın, satışlara katkı yaparak sektöre hareket kazandırması bekleniyor.

 

Fuar Alanında Tüm Sağlık Önlemleri Alındı

Değerli iş ortağımız TÜYAP’ın önceliği katılımcı, ziyaretçi ve tüm paydaşlarının sağlığıdır. TÜYAP, Sağlık Bakanlığı’nın belirttiği yönergeler doğrultusunda, fuarların sağlıklı bir ortamda yapılması için fuar alanında gerekli tüm önemleri aldığını belirtiyor. Fuarın tüm süreçleri ve zaman dilimleri için; sosyal mesafe, maske, yoğunluk kontrolü, kalabalık yönetimi, HES kodu ile ziyaretçi kabulü, hijyen kuralları vb. ek önemler alındı.  

TÜYAP’ın hazırladığı dijital alt yapı sayesinde ziyaretçiler, online fuar davetiyesi (MyTüyap mobil uygulaması ve web sitesi üzerinden) alarak hızlı ve temassız fuar ziyaretinde bulunabilir, sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenen stantlarda iş görüşmeleri ve kartvizit değişimi yapabilirler.

“BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarı” adı altında; “Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı”, “Bursa Sac İşleme Teknolojileri Fuarı”, “Otomasyon Fuarı”  eş zamanlı olarak düzenlenecek.

Ayrıntılı Bilgi İçin, www.bursamakinefuari.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Ziyaret Saatleri;

25– 26 – 27 Kasım 2020 tarihlerinde            10.00 – 19.00

28 Kasım 2020 tarihinde                               10.00 – 18.30

Haber ile ilgili görseller