Desteklenen Fuarlar

 

Maktek Avrasya

Takım Tezgahları, Metal - Sac İşleme Makinaları, Tutucular - Kesici Takımlar, Kalite Kontrol-Ölçüm Sistemleri, CAD/CAM, PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri Fuarı

 

Maktek İzmir

Takım Tezgahları, Metal - Sac İşleme Makineleri, Tutucular – Kesici Takımlar, Kalite Kontrol - Ölçüm Sistemleri, CAD/CAM, PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri Fuarı

 

Maktek Konya

Takım Tezgahları, Metal - Sac İşleme Makineleri, Tutucular – Kesici Takımlar, Kalite Kontrol - Ölçüm Sistemleri, CAD/CAM, PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri Fuarı

 

Bursa Endüstri Zirvesi

Uluslararası Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Kesme, Delme Teknolojileri, El Aletleri, Pnömatik ve Hidrolik Fuarı

 

Kalite Fuarı

Kontrol, Otomotiv Test Ekipmanları, Metroloji ve Endüstriyel Yazılım Fuarı

 

MAKTEK AVRASYA

 

Stratejik sektörler güçbirliği yaptı 2023 vizyonuna büyük adım atıldı.

TÜRKİYE’nin, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girebilmesi için, ihracatın 500 milyar dolara ve kişi başına gelirin 25 bin dolara çıkarılmasını öngören 2023 vizyonunun gerçekleştirilebilmesinde en stratejik sektörler olan makine imalatı ile takım tezgâhları sektörü, önemli bir işbirliğine imza attı. Takım Tezgâhları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği'nin (MİB) devam eden işbirliğiyle makine sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşması olan MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı 2-7 Ekim 2018 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Teknolojik gelişme yoluyla sanayileşmeyi ve birçok sektörün rekabet yeteneğini doğrudan doğruya etkileme gücüne sahip olan makine sanayisi ile imalat sanayisinin temel üretim aracı olan takım tezgâhları üreticilerinin ulusal mesleki örgütleri önemli bir işbirliğine imza atarak Türkiye’nin 2023 vizyonuna katkı vermeye devam ediyor. Bu fuar, söz konusu stratejik sektörler arasındaki koordinasyonun ve inovatif işbirliklerinin gelişmesinin önemli bir aşaması olmaya devam edecek.

www.maktekfuari.com

 

 

MAKTEK İZMİR

Fuarcılık sektörünün lider firması TÜYAP tarafından, Takım Tezgâhları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD), Makina İmalatçıları Birliği (MİB) işbirliği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası’nın destekleriyle makine sektörünün Ege Bölgesi’ndeki en büyük buluşması olan MAKTEK İzmir 2017 - Takım Tezgahları, Metal - Sac İşleme Makineleri, Tutucular – Kesici Takımlar, Kalite Kontrol - Ölçüm Sistemleri, CAD/CAM, PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri Fuarı, 4 – 7 Ekim 2017 tarihleri arasında Fuar İzmir Gaziemir/İzmir’de gerçekleşti.

Makine sanayisi ile imalat sanayisinin temel üretim aracı olan takım tezgâhlarının ülkemizdeki en önemli üreticileri ve dünya markaları, MAKTEK İzmir 2017 Fuarı’nda bir araya geldi. Fuarda, talaşlı imalat, metal - sac işleme makineleri, tutucular – kesici takımlar, kalite kontrol – ölçüm sistemleri, CAD/CAM, PLM yazılımları ve üretim teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren katılımcılar yer aldı.

Ege Bölgesi’nin en büyük kenti İzmir, 8000 yıllık tarihiyle dünyanın en eski ve büyük şehirlerinden biri, kara ve deniz ticaret yollarının bir kavşağı olması ve stratejik konumu nedeniyle Türkiye'de ekonomik yaşamın önemli merkezlerindendir. Şehir aynı zamanda Ege Bölgesi’nin en büyük sanayi merkezidir. İl ülkemizin sanayi bakımından en gelişmiş dördüncü büyük kentidir. İl çapında 13 adet organize sanayi bölgesi aktif çalışırken ülke çapında yer alan tüm sanayi kuruluşlarının %13’ü bu ilde yer almaktadır.

 

MAKTEK KONYA

Fuar, 10-13 Nisan 2019 tarihlerinde KTO - TÜYAP Fuar Merkezi'nde gerçekleşecektir.

 

BURSA ENDÜSTRİ ZİRVESİ

Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı; Bursa Endüstri Zirvesi çatısı altında düzenlenmektedir. Söz konusu zirve 2017 yılında 25 ülkeden 512 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleşmiş olup 44 ülkeden gelen 39.965 kişi tarafından ziyaret edilerek ekonomiye büyük katkı sağlamıştır.

Bu yıl 29 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Bursa Endüstri Zirvesi Fuarları, 7 ayrı salonda 40 bin m2 alanda hazırlanmakta olup bu yıl da makine sektörünün dünyaya açılan kapısı olma özelliğini devam ettirmeyi hedeflemektedir.   Ziyarete açık olduğu 4 gün boyunca makine satışlarına yaptığı etki ile hem Bursa hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan Fuarlarımız, hidrolikten pnömatiğe, sac işleme teknolojilerinden kalıp yan sanayisine, iş güvenliğinden makine otomasyonuna kadar geniş ürün grubu ile Ülkemizin en önemli buluşmalarından biri olarak dikkat çekmektedir.

29 Kasım - 2 Aralık 2018 tarihleri arasında düzenlenecek Bursa Endüstri Zirvesi Fuarında sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız. Ayrıntılı bilgi içinwww.bursametalisleme.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


 

KALİTE FUARI

Kontrol, Otomotiv Test Ekipmanları, Metroloji ve Endüstriyel Yazılım Fuarı

Kaliteli üretim yapmak isteyen firmalar için en önemli unsurlar olan ölçme ekipmanlarından, ölçü kalibrasyon sistemlerine ve koordinat ölçme makinelerine, kalite güvencesi veren firmalardan, labaratuar test ekipmanlarına kadar her türden ürünün bir arada sergileneceği tek fuardır. Bugüne kadar hep başka organizasyonların içinde yer alan Kalite Kontrol, Test Ekipmanları ve İlgili Yazılım firmaları Türkiye’de 11 yıldır sadece Kalite Fuarlarında tüketicileri ile buluşma fırsatı yakalıyor.

www.kalitefuari.com