Başkanın Mesajı

 

 

                                                                  

Değerli Sanayici Dostlarım,

 

TİAD olarak MAKTEK İzmir Fuarı ile “Sektörün Ege buluşması”na vesile olmaktan gurur duyuyoruz. 

2012 yılında TÜYAP Fuarcılık ile anlaşıp MAKTEK Avrasya’yı gerçekleştirmiştik. MAKTEK Avrasya her iki yılda bir olarak başarı çıtasını yükselterek gerçekleşti. Aynı zamanda bir sektör fuarı olmaktan çıkıp markalaştı. Sanayiciler, “Otomotiv tedarik, savunma ve havacılık, kalıp sektörlerinde faaliyet gösteren firmalarıyla Ege bölgesi; Türkiye’deki üretimin yüzde 16’sını karşılıyor. Taşıdığı potansiyele rağmen, neden Ege’de bir takım tezgahları ve makina ihtisas fuarı yok!” diye sitem ettiklerinde, sektörü temsil eden öncü dernek olarak işe el atma zamanı geldiğini anladık. 

TİAD olarak isim hakkını taşıdığımız MAKTEK Fuarı artık bir marka… Bu markayı, sektörün duyduğu ihtiyacın bir sonucu olarak Ege bölgesine taşımak ve Egeli sanayiciye hizmet etmek istedik. Yıllar yılı bölgede gerçekleşecek kaliteli, nitelikli bir takım tezgahları ve makina fuarının hasretini çeken İzmir için daha iyisi düşünülemezdi. TÜYAP, fikrimizi paylaştığımız gibi çalışmalara girişti. Biz de öncelikli olarak dernek üyelerimize danışarak, bölgeyi tanıyanlarla görüşüp fizibilite çalışması yaparak bir yıl süren hazırlık sürecine atıldık. “TİAD’ın imzasını taşıyan her organizasyonda biz de varız” yaklaşımıyla katılım sağlayan üyelerimiz bizi gururlandırdı. Genel Sekreterimiz Pınar Çeltikci, TİAD üyelerini bir bir arayıp fuar hakkında bilgi paylaştı, görüş aldı. Ardından bölgedeki eğitim kurumlarını ziyaretçi bazında fuara davet etti. 

MAKTEK İzmir Fuarı bir ilk… İlk adımlar heyecan yaşattığı kadar mevcut ekonomik dalgalanmalar düşünüldüğünde endişe verici de olabiliyor. Ancak TİAD olarak bizi bu ilk adıma teşvik eden, sektör sanayicilerinin ihtiyacı ve üyelerimizin güveni oldu. Başaracağımıza inandık. Ege bölgesine ve TİAD üyelerine layık bir fuar organize etmenin peşindeyiz. MAKTEK İzmir Fuarı’nın sektörümüze hayırlı ve bereketli olmasını; bol iş ve bol kazanç getirmesini temenni ederiz.

 

 

Saygılarımızla,

Hakan Aydoğdu

TİAD Yönetim Kurulu Başkanı